Δευτέρα 14 Ιουλίου 2014

Μέτριες εμφανίσεις στην τελική φάση από τους Εφήβους.

Η Εφηβική ομάδα δεν κατάφερε να αποσπάσει το κάτι παραπάνω που επιθυμούσε στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος και κατετάχθη στην 9η θέση, αφού έφερε τα παρακάτω αποτελέσματα:
Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ - ΑΡΗΣ: 9-6. Με τον ΑΡΗ να προηγείται στο 1ο 8λεπτο με 1-4, αλλά στη συνέχεια να "κάθεται" και να δέχεται 7 τέρματα χωρίς απάντηση. Συγκλονιστική η απώλεια αυτοπεποίθησης των αθλητών μας, που δεν επέδειξαν το πρέπον για τέτοιο αγώνα σθένος. Με 3/13 επιτυχίες σε παίκτη παραπάνω.

ΑΡΗΣ- ΟΣΦΠ: 5-14. Με τη χαμένη αυτοπεποίθηση από την πρώτη ήττα, δεν στάθηκε εφικτό να αντιμετωπίσουμε με αξιώσεις την ομάδα του Ολυμπιακού.
Ν.Ο. ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΑΡΗΣ: 8-2. Ο αγώνας ξεκίνησε με δυναμικές άμυνες στο πρώτο 8λεπτο, με την ομάδα μας να μην εκμεταλλεύεται 2 επιθέσεις με παίκτη παραπάνω, και σκορ 1-1. Με 0/5 με παίκτη παραπάνω ο ΑΡΗΣ και 4/5 επιτυχίες αντίστοιχα  για το Ρέθυμνο, η ομάδα δεν είχε τύχη.
ΑΡΗΣ- Ν.Ο.Β.: 5-11. Ο αγώνας διεξήχθη χωρίς ενδιαφέρον, αφού είχε πλέον κριθεί η κατάταξη του ομίλου, με τη Βουλιαγμένη να έχει το απόλυτο νικών. Με ελεύθερο παιχνίδι, η ομάδα έδειξε καλύτερα χαρακτηριστικά. Και πάλι όμως το 1 στα 4 με παίκτη παραπάνω, συνέχισε να είναι η μεγάλη αδυναμία.

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 9-9.

Για θέσεις 5η-6η: ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Ρεθύμνου 6-6 (ο ΑΝΟΓ επικράτησε 11-9 στα πέναλτι)
Για θέσεις 7η-8η: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 11-8
Μικρός Τελικός (3η-4η θέση) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: 8-13
Τελικός (1η- 2η θέση):  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ: 11-8